ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » نحوه شناسایی و حذف دستگاه‌های متصل به اکانت گوگل خود
نحوه شناسایی و حذف دستگاه‌های متصل به اکانت گوگل خود

نحوه شناسایی و حذف دستگاه‌های متصل به اکانت گوگل خود

 

برای برخی از ما حساب گوگل، حساب بسیار مهمی است، چرا که روزانه ایمیل‌های مهم و زیادی را از طریق آن دریافت و ارسال می‌کنیم. پس کنترل و افزایش امنیت اکانت گوگل برای برخی از ما که از این سرویس استفاده می‌کنیم موضوع مهم و قابل اهمیتی است.

 

در این مقاله آموزشی به شما آموزش می‌دهیم که چگونه دستگاه‌های متصل به اکانت گوگل خود را کنترل کنید و اگر مورد مشکوکی مشاهده کردید، دسترسی آن را می‌توانید از بین ببرید.

شما اگر در اکانت گوگل خود مورد و یا فعالیت مشکوکی مشاهده کردید، می توانید آن را کنترل کنید. گوگل این امکان را برای شما فراهم کرده است که می‌توانید مشاهده کنید که چه گوشی هوشمند، کامپیوتر و لپ‌تاپ و یا تبلتی به حساب شما دسترسی دارد. همچنین شما می‌توانید کنترل کنید که از چه سرویس‌هایی استفاده کردید، در صورت مشاهده مورد مشکوک حتما دسترسی آن دستگاه را قطع کنید و پسورد حساب گوگل خود را عوض کنید.

 

ابتدا به این آدرس

https://security.google.com/settings/security/activity?pli=1

 

مراجعه کنید. در این پنجره می‌توانید لیست تمام دستگاه‌ها، گوشی‌ها یا کامپیوترهایی که در چند هفته گذشته به حساب شما دسترسی پیدا کردند، مشاهده کنید. همچنین در این قسمت دستگاهی که در حال حاضر به آن متصل هستید و آنلاین هستید هم نمایش داده می‌شود.

 

در پنجره باز شده، اطلاعات را به صورت دقیق بررسی کنید، اگر موردی را مشاهده کردید که با توجه زمان و مکان ثبت شده، مربوط به شما نیست و مورد مشکوکی است، به سادگی با کلیک بر روی Remove دسترسی آن دستگاه را از حساب گوگل خود از بین ببرید. نکته قابل توجه، اگر پس از انتخاب دستگاه مورد نظر و مشکوک، گزینه Remove را مشاهده نکردید، دیگر نگران نباشید، چرا که این موضوع نشان می‌دهد دیگر این دستگاه به حساب شما متصل نیست.

 

نحوه شناسایی و حذف دستگاه‌های متصل به اکانت گوگل خود


شما می‌توانید موارد امنیتی بیشتری را در حساب گوگل خود بررسی کنید و همچنین تنظیمات امنیتی بیشتری را برای بالا بردن امنیت حساب گوگل خود اعمال کنید. برای انجام این کار به این لینک مراجعه نمایید.

https://myaccount.google.com/secureaccount?pli=1

 

هیچ‌وقت از امنیت حساب‌های مهم خود در دنیای مجازی غافل نشوید، چرا که باید همیشه حساب‌هایی که برای ما مهم هستند و حاوی اطلاعات مهم هستند، کنترل شوند و امنیت بالایی در آنها برقرار باشد تا با افزایش امنیت در آنها، امکان دسترسی افراد ناشناس را به آنها کاهش دهیم.

البته با استفاده از راه کار ها دیگر امنیتی دکتر وب مانند آنتی ویروس اندرویدی دکتر وب میتوانیم امنیت اکانت ها و گوشی هوشمند خود را بالا ببریم.

 

 

منبع : itsn


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : mrpr  در تاریخ : 2-10-1395, 14:35   بازدیدها : 2236   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .