ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

شناسایی حفره‌های امنیتی خطرناک در نرم افزار رای‌گیری انتخابات آلمان

     قرار است تا دو هفته دیگر مردم آلمان برای رای دادن بر سر صندوق های رای حاضر شوند و این در حالی است که در مورد امنیت نرم افزار رایانه‌ای مورد استفاده در این انتخابات تردیدهای جدی وجود دارد.به نقل از زددی نت، اگر چه در این انتخابات به طور مستقیم از رایانه برای رای دادن استفاده نمی

کشف یک حفره امنیتی در محصولات Embedded System شرکت کسپراسکی

   جورج زایتسف یکی از متخصصان کمپانی مشهور  positive technologies موفق به شناسایی یک حفره امنیتی در محصولات Embedded System شرکت کسپراسکی شده است.یکی از پر کاربرد ترین زمینه ها در استفاده از Embedded System ها در دستگاههای ATM است.

نفوذ به دوربین Smartcam سامسونگ و بدست آوردن دسترسی ریشه

  به گزارش باشگاه امنیت اطلاعات دکتر وب یک آسیب‌پذیری جدید در Smartcam سامسونگ کشف شده که به مهاجمان اجازه می‌دهد بر روی دستگاه مورد نظر امتیازات ریشه را بدست آورده و بر روی آن دستورات را از راه دور اجرا کنند.  

کشف سه آسیب‌پذیری روز-صفر در PHP ۷

  سه آسیب‌پذیری روز-صفرم در PHP ۷ کشف شده و به مهاجمان اجازه می‌دهد کنترل نزدیک به ۸۰ درصد از وب‌گاه‌ها را در دست بگیرند. این وب‌گاه‌ها از آخرین نسخه‌ی زبان برنامه‌نویسی PHP استفاده می‌کنند.  

آسیب پذیری خطرناک در PHPMailer

 کشف آسیب پذیری خطرناک در PHPMailer؛ که یکی از محبوب ترین کتاب خانه های زبان PHP می باشد و بیش از ۹ میلیون کاربر در حال استفاده از آن هستند.

کشف دو آسیب پذیری در برنامه‌ نظارت و هشدار Nagios Core

  مهاجمان می‌توانند از دو آسیب‌پذیری Nagios Core بهره‌برداری کرده و کنترل کامل سامانه‌ای که از این محصول آسیب‌پذیر استفاده می‌کند را در دست گیرند.  

کشف آسیب‌ پذیری در ابزار گزارش‌ دهی اوبونتو

  یک محقق امنیتی، آسیب‌پذیری در ابزار گزارش‌دهی اشکال اوبونتو را کشف کرد. با بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری مهاجم می‌تواند رایانه‌ی قربانی را تنها با یک پرونده‌ی مخرب آلوده کند و قابلیت اجرای کد از راه دور داشته باشد.

رفع 72 آسیب پذیری در Sierra مک از کمپانی اپل

  شرکت اپل روز سه‌شنبه اعلام کرد که نسخه‌ی ۱۰.۱۲.۲ سامانه عامل مک Sierra قابل دستیابی است. در این نسخه ۷۲ آسیب‌پذیری که مؤلفه‌های مختلف سامانه عامل را تحت تأثیر قرار می‌داد، وصله شده است.  

کشف آسیب‌ پذیری‌ هایی در VirusScan مک‌آفی

  یک آسیب‌پذیری اجرای کد از راه دور در محصول تجاری VirusScan مک‌آفی به مهاجمان بر روی سامانه‌های لینوکسی دسترسی ریشه را اعطا می‌کند. محققان امنیتی می‌گویند این احتمال وجود دارد که از این برنامه برای انجام به‌روزرسانی‌های مخرب بر روی کارگزارها نیز بهره‌برداری شود.  

آپدیت کنید! نفوذپذیری ۵ ساله در اسکایپ کشف شد!

 برنامه‌های به ظاهر بی‌گناه می‌توانند بر روی تلفن همراه شما جاسوسی کنند یا به نفوذگران اجازه دهند تا کارهای بیشتری انجام دهند. باور این مسئله سخت است ولی این موضوع صحت دارد!