ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

چگونه با کدهای خرابکار مقابله کنیم

   کد خرابکار، نامی است که به برنامه‌هایی مانند ویروس، تروجان، کرم و اسکریپت‌هایی اطلاق می‌شود که توسط هکرها برای به دست آوردن حق دسترسی، جمع‌آوری کلمات عبور و تغییر لاگ‌های بررسی به منظور پنهان‌سازی فعالیت‌های غیرمجاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

کشف آسیب پذیری جدید توسط گوگل

   کارکنان گوگل در مجموع ۷ آسیب‌پذیری در نرم‌افزار خدمات شبکه‌ی Dnsmasq، ازجمله آن‌هایی که امکان اجرای کد از راه دور دارند را شناسایی کرده‌اند. Dnsmasq که توسط سیمون کلی نوشته شده و ادامه می‌یابد.

نرم‌افزار معروف سی‌کلینر هک شد

  نرم افزار - کمپانی انگلیسی Piriform تایید کرد نرم افزار رایگان و معروفش، سی کلینر CCleaner، هک شده و 2 میلیون کاربر در جهان در معرض خطر قرار دارند.

حفره‌ امنیتی خطرناک در نرم افزار رای‌گیری انتخابات آلمان

     قرار است تا دو هفته دیگر مردم آلمان برای رای دادن بر سر صندوق های رای حاضر شوند و این در حالی است که در مورد امنیت نرم افزار رایانه‌ای مورد استفاده در این انتخابات تردیدهای جدی وجود دارد.    

کشف یک حفره امنیتی در محصولات Embedded System شرکت کسپراسکی

   جورج زایتسف یکی از متخصصان کمپانی مشهور  positive technologies موفق به شناسایی یک حفره امنیتی در محصولات Embedded System شرکت کسپراسکی شده است.یکی از پر کاربرد ترین زمینه ها در استفاده از Embedded System ها در دستگاههای ATM است.

نفوذ به دوربین Smartcam سامسونگ و بدست آوردن دسترسی ریشه

  به گزارش باشگاه امنیت اطلاعات دکتر وب یک آسیب‌پذیری جدید در Smartcam سامسونگ کشف شده که به مهاجمان اجازه می‌دهد بر روی دستگاه مورد نظر امتیازات ریشه را بدست آورده و بر روی آن دستورات را از راه دور اجرا کنند.  

کشف سه آسیب‌پذیری روز-صفر در PHP ۷

  سه آسیب‌پذیری روز-صفرم در PHP ۷ کشف شده و به مهاجمان اجازه می‌دهد کنترل نزدیک به ۸۰ درصد از وب‌گاه‌ها را در دست بگیرند. این وب‌گاه‌ها از آخرین نسخه‌ی زبان برنامه‌نویسی PHP استفاده می‌کنند.  

آسیب پذیری خطرناک در PHPMailer

 کشف آسیب پذیری خطرناک در PHPMailer؛ که یکی از محبوب ترین کتاب خانه های زبان PHP می باشد و بیش از ۹ میلیون کاربر در حال استفاده از آن هستند.

کشف دو آسیب پذیری در برنامه‌ نظارت و هشدار Nagios Core

  مهاجمان می‌توانند از دو آسیب‌پذیری Nagios Core بهره‌برداری کرده و کنترل کامل سامانه‌ای که از این محصول آسیب‌پذیر استفاده می‌کند را در دست گیرند.  

کشف آسیب‌ پذیری در ابزار گزارش‌ دهی اوبونتو

  یک محقق امنیتی، آسیب‌پذیری در ابزار گزارش‌دهی اشکال اوبونتو را کشف کرد. با بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری مهاجم می‌تواند رایانه‌ی قربانی را تنها با یک پرونده‌ی مخرب آلوده کند و قابلیت اجرای کد از راه دور داشته باشد.