ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » چند راهکار برای افزایش امنیت فضای مجازی!!
چند راهکار برای افزایش امنیت فضای مجازی!!

 

چند راهکار برای افزایش امنیت فضای مجازی!!

 

چند راهکار برای افزایش امنیت فضای مجازی
در ادامه این مطلب به توضیح یک فهرست کوتاه از اقداماتی را که می توانید برای حفظ امنیت زندگی دیجیتالی خود انجام دهید، ارائه کرده ایم؛ با ما همراه باشید


مرزهای خود را تعیین کنید و به آنها پایبند باشید

بهترین راه برای حفظ امنیت آنلاین، تعیین مرزها است. تصمیم خود را در مورد مسائل شخصی بگیرید، اینکه مایل هستید چه اطلاعاتی را با برنامه ها و سرویس های آنلاین به اشتراک بگذارید و به محدودیت های آن پایبند باشید.
به این ترتیب، زمانی که آخرین برنامه جدید از شما بخواهد که مجوز اشتراک گذاری مواردی بیش از آنچه در انتظار شما است را بدهید، آمادگی بیشتری برای پاسخگویی خواهید داشت. همچنین محدودیت هایی را در بحث های آنلاین که مایل به شرکت در آنها هستید برای خود تنظیم کنید. در این صورت زمانی که یک بحث فراتر از انتظارات شما باشد به راحتی می‌ توانید از ادامه آن کناره گیری کنید.

انجام این کار حتی برای تعریف محدودیت زمانی که می خواهید برای امنیت دیجیتالی خود صرف کنید مفید است که می تواند یک کار بی پایان باشد.


حباب فیلتر خود را بشکنید

افرادی که اخبار خود را به طور عمده  یا انحصاری از رسانه های اجتماعی دریافت می کنند، خود را به دلایلی تحت الگوریتم هایی قرار می دهند که تصمیم می گیرند چه چیزی را برای هر کاربر نمایش دهند.

به دلیل نحوه عملکرد این الگوریتم ها، این افراد احتمالا فقط مقالاتی را از منابع خبری که دوست دارند و می خواهند با آنها موافق باشند، مشاهده می کنند. این گوشه گیری از افراد با دیدگاه های دیگر و از شواهدی که ممکن است دیدگاه های خاصی را به چالش بکشد، به سطح بی نظیری از مشارکت و اختلاف در جامعه مدرن کمک می کند.

ابزارهای آنلاین رایگان مانند AllSides و Feed Purple، از جمله مکان هایی هستند که گزارش های خبری و پست های رسانه های اجتماعی را از دیدگاه های مختلف سیاسی نشان می دهند و اطلاعاتی را که در سرتاسر طیف سیاسی مورد توافق قرار گرفته اند را شناسایی می کنند (چگونه امنیت اکانت iCloud خود را افزایش دهیم؟).


کلمه عبور خود را مدیریت کنید

دیگر بزرگترین خطر امنیتی رمز عبور، اعتبار رمزهای عبور شما نیست، بلکه این واقعیت است که بسیاری از افراد یک کلمه عبور برای همه یا چند حساب کاربری خود استفاده می کنند.

محققان مشغول طراحی اعلان هایی هستند تا زمانی که یکی از این کلمات عبور تکراری نشت می شود را به شما بگوید، اما استفاده از کلمات عبور مختلف، مخصوصا برای حساب های با ارزش شما، امن تر است.

شما می توانید از نرم افزار مدیریت رمز عبور استفاده کنید. یا از یک روش پایه ای با فناوری پایین استفاده کنید، بدین معنا که کلمه عبور خود را روی کاغذ بنویسید. باور کنید یا نه، نوشتن رمزهای عبور روی کاغذ بسیار امن تر از آن است که از آن ها دوباره استفاده کنید. مطمئنا انجام این کار در شرایطی درست است که اطمینان حاصل کنید افرادی که با آنها زندگی می کنید یا کسانی که مکرر به خانه شما رفت و آمد می کنند سعی در ورود به حساب های شما ندارند.

تأیید هویت چند عاملی را فعال کنید

افزودن گام دیگری برای حفظ امنیت آنلاین ورود به مهمترین رسانه های اجتماعی، حساب های ایمیل و مالی می توانند از حمایت های زیادی برخوردار باشد. سیستم های تأیید هویت چند عاملی برای ارسال یک کد شش رقمی به عنوان بخشی از فرآیند ورود به سیستم مورد استفاده قرار می گیرند.

پیام های متنی ارائه شده در تایید هویت چند عاملی می تواند به راحتی قابل برداشتن یا جاسوسی باشد. یک مسیر ایمن تر، استفاده از یک برنامه ویژه تولید کد در تلفن همراه شما است.

افرادی که اغلب تلفن ها یا سیم کارت های خود را تغییر میدهند یا کسانی که می خواهند امنیت آنلاین بیشتری داشته باشند، ممکن است از یک کلید فیزیکی که به کامپیوتر شما اجازه ورود به سیستم را می دهد، استفاده کنند. آنها می توانند زمان بیشتری را برای راه اندازی در ابتدا اتخاذ کنند، اما پس از آن  کار بسیار سریع تر از بسیاری از روش های دیگر انجام می شود.


حذف برنامه هایی که استفاده نمی کنید

برنامه های گوشی هوشمند شما را از نزدیک تعقیب می کنند و داده های موقعیت مکانی شما را با شرکت های تبلیغاتی و بازاریابی به اشتراک می گذارند. تنها حمل یک گوشی در جیب شما می تواند سرنخ های از هویت شما را شرکت های ردیابی ارائه دهد. این اطلاعات می تواند شامل جایی که می خواهید بروید و اینکه چه مدت طول می کشد، و جزئیات فنی در مورد گوشی شما باشد.

اگر بنا به دلایلی از یک برنامه استفاده نمی کنید، برای حفظ امنیت آنلاین خود، آن را از تلفن همراهتان حذف کنید. اگر دوباره به آن نیاز دارید، می توانید مجددا آن را به سرعت نصب کنید. با این کار دیگر کسی نمی تواند شما را در سراسر وب ردیابی کند.


برنامه هایی که استفاده می کنید را از قبل به روز نگه دارید

شرکت های نرم افزاری همواره از تمامی آسیب پذیری ها در برنامه های خود اطلاع ندارند و هنگامی که آنها را به روز رسانی می کنند، کاربران نمی دانند که آیا آنها یک مشکل بزرگ را حل کرده اند یا به برطرف کردن چیزی جزئی پرداخته اند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که نرم افزار خود را در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه به روز نگه دارید.


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 26-03-1399, 07:58   بازدیدها : 60   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .