ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » شگرد جدید هکرها برای هک اینستاگرام کاربران
شگرد جدید هکرها برای هک اینستاگرام کاربران

 

شگرد جدید هکرها برای هک اینستاگرام  کاربران

شگرد جدید هکرها برای هک اینستاگرام کاربران
 
بسیاری از کاربران اینستاگرام می‌خواهند تیک آبی تایید هویت در برابر نام آنها نمایش داده شود و عده‌ای از هکرها از همین مسئله برای سرقت اطلاعات افراد وکنترل حساب کاربری آنان سواستفاده کرده‌اند.
 
هکرها این بار ایمیل هایی را برای کاربران اینستاگرام ارسال کرده و مدعی شده‌اند که عضو تیم تایید هویت اینستاگرام هستند و کاربران می‌توانند برای دریافت تیک آبی تایید هویت درخواست خود را ثبت کنند.
 
بررسی‌های شرکت امنیتی ترندمیکرو نشان می‌دهد بسیاری از کاربران فریب این ایمیل‌های قلابی و دروغین را خورده و با کلیک بر روی لینک دریافتی، نام کاربری، کلمه عبور، آدرس ایمیل، تاریخ تولید و برخی اطلاعات دیگر را وارد می‌کنند. در نتیجه حساب کاربری این افراد هک شده و به‌دست هکرها می‌افتد.

در برخی موارد هکرها، کاربران را تهدید به پاک کردن حساب فرد می‌کنند و از او می‌خواهند برای جلوگیری از این مسئله مبلغی را به عنوان باج پرداخت کند.

هکرها معمولا حتی در صورت دریافت پول یا پذیرش پیشنهادات غیراخلاقیشان هم حساب کاربری فرد را به حالت عادی بازنمی گردانند و تا به امروز برخی حساب‌ها را که از ۱۵ تا ۷۰ هزار تعقیب‌کننده داشته را نیز هک کرده‌اند. افراد قربانی این حمله هکری بسیار متنوع بوده و از بازیگران زن تا خوانندگان، صاحبان شرکت‌های تجاری و استارت اپ‌ها و غیره را در برمی گیرند.

هنوز مشخص نیست، چه فرد یا گروهی در پس این حملات قرار دارد، اما برخی منابع امنیتی می‌گویند آنها به زبان ترکی استانبولی با هم تبادل اطلاعات کرده‌اند. ترندمیکرو می‌گوید اطلاعات خود را در این زمینه در اختیار اینستاگرام و فیس بوک قرار داده، اما آنها هنوز واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 11-12-1397, 14:04   بازدیدها : 207   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .