ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » 6 گام برای حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی

6 گام برای حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی

 

 6 گام برای حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی


6 گام برای حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی
 
حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات شخصی یکی از مهم ترین و جنجالی ترین مباحثی اسات که از ابتدای همگانی شدن اینترنت و بعدتر با ظهور و بروز شبکه های اجتماعی وجود داشته است. تقریبا هیچ کسی پیدا نمی شود که بخواهد اطلاعات شخصی فردی و خانوادگی خود را به راحتی در اختیار دیگران بگذارد.
 
باید این حقیقت را پذیرفت که مهم ترین چالش شبکه های اجتماعی اینترنتی موضوع اعتماد به مخاطبان یا کسانی است که در لیست دوستان شما قرار می گیرند مطالعه سبک کاربری ایرانی نشان می دهد که معمولا کاربران درخواست سایر کاربران برای دوستی را به راحتی می پذیرند. این درحالی است که به طور معمول در شبکه های اجتماعی دوست یابی صورت نمی پذیرد و تنها دوستان و اشنایان در فضای واقعی در این فضا نیز نسبت به اتصال و اشتراک گذاری اطلاعات و محتوا اقدام می کنند.حال در 6 گام به برخی از نکات مهم در رابطه با تامین امنیت در فضای شبکه های اجتماعی اشاره می کنیم.
 
 
گام نخست: مراقب جعل هویت باشید
یکی از مهم ترین موضوعاتی که کاربران را تهدید می کند موضوع جعل هویت است. بخصوص در زمانی که کاربر در زمینه ای جزو افراد سرشناس و شناخته شده باشد.

گام دوم: اسرار ملی و سازمانی را افشا نکنید
سازمان، شرکت یا موسسه ای که در ان کار می کنید قطعا اطلاعاتی را در اختیار شما می گذارد که انتظار دارد شما انها را به صورت محرمانه نزد خود نگه دارید.
 
گام سوم: مراقب کرم های رایانه ای و تروجان ها باشید
برخی از خدمات شبکه های اجتماعی مثل اپلیکیشن ها در دل خود کرم های رایانه ای و تروجان ها را انتشار می دهند. بنابراین شبکه های اجتماعی به هر خدمتی که از سوی کاربران دیگر به شما پیشنهاد می شود اعتماد نکنید.

گام چهارم: توافق نامه ی محرمانگی اطلاعات را مطالعه کنید
با مطالعه توافق نامه ی سیاست های محرمانگی متوجه خواهید شد که کدام دسته از اطلاعات که شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید ممکن است در معرض خطر قرار گیرد.

گام پنجم: به هر ناشناسی اعتماد نکنید
فضای شبکه های اجتماعی مملو از کاربرانی است که با هویت های جعلی و برای مقاصد خاص مثل کلاهبرداری اشاعه ی فحشا و سایر اقدامات غیرقانونی و مجرمانه نسبت به ارتباط گیری با کاربران اقدام می کنند.

گام ششم: تنظیمات حریم خصوصی را انجام دهید
تمامی شبکه های اجتماعی ابزارهایی را در اختیار شما می گذارند که نسبت به تنظیم حوزه ی حریم خصوصی خود اقدام کنید با استفاده از این ابزارها می توانید با خیال راحت تر به اشتراک گذاری اطلاعات با دوستان اقدام کنید و دسترسی دیگران را محدود کنید.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : drweb  در تاریخ : 27-10-1397, 07:36   بازدیدها : 35   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .