ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » یک تماس تصویری تلفن شما را هک می‌کند!

یک تماس تصویری تلفن شما را هک می‌کند!

یک تماس تصویری تلفن شما را هک می‌کند!

 

 
یک تماس تصویری تلفن شما را هک می‌کند!
یک آسیب‌پذیری در واتس‌آپ به هکر‌ها اجازه می‌دهد از راه دور و تنها با یک تماس تصویری کنترل واتس‌آپ شما را در اختیار بگیرند.
 
 
این آسیب‌پذیری موضوع سرریز بیش‌ازحد حافظه است و هنگامی رخ می‌دهد که کاربر یک بسته اشتباه طراحی‌شده، به‌صورت خاص RTP را از طریق تماس تصویری دریافت می‌کند و باعث ایجاد خطا‌های انحرافی و خراب شدن برنامه واتش اپ موبایلی می‌شود.
 
هنگامی‌که آسیب‌پذیری برروی RTP (پروتکل زمان واقعی انتقال) اثر می‌گذارد، نقص برروی برنامه‌های اندروید و IOS اثر می‌کند، اما بر روی وب‌سایت واتس‌آپ برای تماس تصویری تأثیری ندارد.

سیلوانوویچ، محقق امنیت پروژه صفر گوگل، مقاله اثبات مفهوم بهره‌برداری را همراه با دستورالعمل‌ها برای بازیابی حمله واتس‌آپ منتشر کرده است.

 

اورماندی محقق دیگر پروژه صفر گوگل، مدعی است: این اتفاق بزرگی است که فقط با جواب دادن یک تماس از طرف مهاجمان واتس اپ کاملاً آسیب ببیند.

 

به زبانی دیگر، هکر‌ها برای دزدیدن حساب کاربری واتس‌آپ و رصد مخفیانه مکالمات شما تنها به شماره تلفن شما نیاز دارند. این آسیب‌پذیری در آگوست امسال به تیم واتس‌آپ گزارش شد. واتس‌آپ آن را تائید و موضوع را در ۲۸ سپتامبر برای مخاطبان اندروید و ۳ اکتبر برای مخاطبان آیفون تعمیر کرد. پس اگر تاکنون واتس‌آپ خود را برای اندروید و IOS به‌روزرسانی نکرده‌اید، باید الآن این کار را انجام دهید.

 

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، دو ماه گذشته محققان یک نقص در راه اتصال برنامه موبایلی واتس‌آپ و وب‌سایت واتس‌آپ یافتند که به کاربران مخرب اجازه می‌داد محتوای پیام‌ها چه در مکالمات عمومی و چه در خصوصی را ره‌گیری کرده و تغییر دهند!گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : drweb  در تاریخ : 26-08-1397, 07:30   بازدیدها : 75   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .