ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

چقدربه آنتی‌ویروس نیاز داریم؟!

 

اگر حفره‌ها و مشکلات امنیتی موجود در نرم‌افزارها و سیستم‌عامل‌ها اول توسط افراد بد و مجرم پیدا شوند، اوضاع خیلی متفاوت می‌شود. چون در این شرایط کاربران و شرکت‌های امنیتی نمی‌دانند در مقابل چه تهدیداتی باید مقابله کنند. در رویدادهایی مانند Pwn2Own و Pwnium مسابقه‌دهندگان به این چالش دعوت می‌شوند تا نرم‌افزارهای پچ شده و کاملا امن نظیر کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، ادوبی فلش و غیره را از نظر امنیتی بررسی کرده و اگر توانستند به آن‌ها نفوذ کنند در قبال آن جوایز نقدی ارزشمند دریافت کنند! اگر افراد شرکت کننده در این چالش از ضعف‌های امنیتی برطرف نشده(پچ نشده) موجود در این نرم‌افزارها بهره بگیرند، می‌توانند به‌راحتی از لایه‌های امنیتی آن‌ها عبور کنند.

اگر یک وب‌سایت با استفاده از ضعف امنیتی مرورگر شما یا پلاگینی مانند فلش، بخواهد به سیستم شما نفوذ نماید، آنتی‌ویروس نقش آخرین لایه حفاظتی شما را ایفا خواهد کرد. معمولا در این نفوذها بدافزار، کی‌لاگر، تروجان، روت‌کیت و سایر چیزهای مشکل‌ساز در سیستم شما نصب خواهند شد. این روزها بدافزارها در این فضا بسیار دیده‌ می‌شوند تا بتوانند با سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی یا موارد مهم دیگر، از شما اخاذی و یا از طریق بات‌نت‌ها از کامپیوترتان سو استفاده کنند.

برخی کاربران این‌طور تصور می‌کنند که آنتی‌ویروس‌ها کامپیوتر آن‌ها را کند و سنگین خواهند کرد. البته این دیدگاه در مورد برخی از آنتی‌ویروس‌ها کاملا صادق است. در واقع نسخه‌های قدیمی Norton و McAfee در این زمینه بدنام هستند. این دو نرم‌افزار به حدی سیستم را سنگین و کند می‌کردند که اگر ویروس را آزاد می‌گذاشتید این بلا را بر سر کامپیوترتان نمی‌آورد!حتی در برخی ازآنتی‌ویروس‌های جدید و مدرن هم شاهد اعلان‌ها و درخواست ثبت‌نام یا خرید نسخه‌های حرفه‌ای‌تر به‌صورت پی در پی هستیم که دقیقا مانند یک ابزار تبلیغاتی مزاحم شما را آزار خواهند داد.

اگرچه ویندوز دفندر در ویندوز ۷ به‌صورت پیش‌فرض وجود ندارد، اما می‌توانید از این لینک آن را دریافت نمایید.مهم‌تر از همه، چون ویندوز دفندر توسط مایکروسافت تولید شده و درواقع بخشی از ویندوز محسوب می‌شود، نصب آن دردسرش نسبت به سایر آنتی‌ویروس‌ها کم‌تر بوده و همچنین امنیت بیشتری هم دارد.در مجموع دلیلی برای استفاده نکردن از ویندوز دفندر وجود ندارد، مگر اینکه فکر کنید آن‌قدر باهوش هستید که نیازی به یک ابزار حفاظتی مانند آنتی‌ویروس ندارید!بدافزارها معمولا در جرایم سازمان‌دهی شده به جهت سرقت اطلاعات مالی و سایر اطلاعات حساس تولید می‌شوند. نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس به شما این اطمینان را می‌دهند که تا جای ممکن جلوی نفوذ آن‌ها را گرفته‌اید و به همین دلیل کاملا ارزش نصب کردن را دارند.

 

 گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : drweb  در تاریخ : 4-10-1396, 10:51   بازدیدها : 272   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .