ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

شناسایی حفره‌های امنیتی خطرناک در نرم افزار رای‌گیری انتخابات آلمان

     قرار است تا دو هفته دیگر مردم آلمان برای رای دادن بر سر صندوق های رای حاضر شوند و این در حالی است که در مورد امنیت نرم افزار رایانه‌ای مورد استفاده در این انتخابات تردیدهای جدی وجود دارد.به نقل از زددی نت، اگر چه در این انتخابات به طور مستقیم از رایانه برای رای دادن استفاده نمی

SpyDealer یک جاسوس اندرویدی است

  اخیرا محققان در شبکه ی Palo Alto بدافزار SpyDealer را که قادر به سرقت اطلاعات از 40 اپلیکیشن بوده است را کشف کردند. بدافزار دارای قابلیت های بسیاری است که به مجرمان امکان سرقت اطلاعات شخصی را از دستگاه اندرویدی می دهد.  

اعلام خبر - تروجان خطرناک تلگرامی

        متخصصان کمپانی روسی دکتر وب، بدافزار جدیدی مخصوص پلتفورم اندروید را شناسایی کرده اند که از طریق پروتکل های تلگرام به سرقت اطلاعات محرمانه کاربران تلفن های هوشمند می پردازد، این بدافزار از طریق همین پروتکل مدیریت تلفن هوشمند را در اختیار هکرها قرار می دهد.

ویروس Dance of the Hillary وجود خارجی ندارد

  در چند روز اخیر در سراسر دنیا پیامی بین کاربران دست به دست میشود با شرح زیر : لطفا به تمامي دوستان (تلگرامي) خود اعلام كنيد كه ويديوئي بنام "رقص هيلاري" (Dance of the Hillary) را باز نكنند. اين ويديو شامل يك ويروس است كه موبايل شما را فرمت مي كند. آگاه باشيد كه اين ويروس خيلي خطرناك است.

Uiwix ویروس باجگیر خطرناک‌تر از باج افزار WannaCry

 در چند روز گذشته باج افزار واناکرای (WannaCry)، جهان را در نوردید و بیش از 300 هزار رایانه‌ی ویندوزی را مورد هجوم خود قرار داد. همچنین بر اساس آخرین گزارش‌ها بیش از 20 هزار آی.پی در ایران نیز توسط آن آلوده شده‌اند.

شناسایی بیش از 200 قربانی آلوده به باج افزار wannacrypt

  تا لحظه مخابره این خبر، بیش از 200 قربانی آلوده به باج افزار wannacrypt  در فضای سایبری کشور از سوی مرکز ماهر شناسایی و اقدام های لازم عملیاتی شده است.

اعلام وضعیت اضطراری درجه 2 بدلیل باج افزار wannacrypt

  اعلام وضعیت اضطراری درجه 2 بدلیل باج افزار wannacrypt ، روز جمعه بیش از ۷۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان به یک باج افزار آلوده شدند. سازمان ملی بهداشت انگلیس و چندین بیمارستان در همین کشور، یک شرکت مخابراتی در اسپانیا، دفاتر فدکس در انگلیس، چند بانک در سراسر دنیا و حتی بر اساس گزارشات،

بررسی امنیتی 76 برنامه مخصوص گوشی های آیفون

  امروزه نرم افزار تحت موبایل در دنیا بسیار رشد نموده و به جزء جدا ناپذیری از زندگی ما تبدیل شده اند، اما نبود امنیت در این اپلیکیشن ها مانند سرطان در حال رشد است. بسیاری از این نرم افزار ها از TLS استفاده نمی کنند یا فعالیت آن ها در حالت روشن نیز قابل رهگیری است. اسکن باینری کد در

تعیین حداقل سن مجاز برای ورود به شبکه های اجتماعی در اروپا

اخیرا در اتحادیه اروپا قوانین جدیدی در رابطه با افزایش سن مجاز کودکان برای ورود به محیط های مجازی وضع شده است. در این راستا مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نیز هشدارهایی را به خانواده ها نسبت به افشای حریم خصوصی کودکان در این فضا، داد.  

پلیس فتا: جاسوسی از رایانه‌های اداری را جدی بگیریم

  سرپرست دایره تشخیص‌و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا استان اردبیل گفت: جاسوسی از رایانه‌های اداری را جدی بگیریم.