ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

شناسایی بدافزار جدید پیشرفته‌ای با نام Xbash

  محققان یک شرکت امنیتی از شناسایی بدافزار جدید پیشرفته‌ای با نام Xbash خبر داده‌اند که قادر به آلوده‌سازی دستگاه‌های با هر یک از سیستم‌های عامل Linux و Windows است. در عین حال، عملکرد این بدافزار بر روی هر یک از سیستم‌های عامل مذکور متفاوت گزارش شده است.

نسخه جدیدی از باج‌افزار CrySis در حال انتشار است

نسخه جدیدی از باج‌افزار CrySis در حال انتشار است که پس از رمزگذاری فایل‌های پراستفاده کاربر، به آنها پسوند brrr را الصاق می‌کند.

با چند راهکار ساده در دام هکرها نیفتید

    پلیس فتا برخی روش‌ها را یادآوری کرده که از این راهکارهای ساده می‌توان به حساسیت بالا نسبت به ایمیل‌های دریافتی و بازنکردن ایمیل‌های مشکوک، تأیید هویت دومرحله‌ای و... اشاره کرد.

راه هاي مقابله با سرقت‌ واي‌ فاي

    اگر واي‌ فاي خود را به درستي ايمن نکنيد، اين امکان را براي ديگران فراهم مي‌کنيد که از آن استفاده کنند؛ درصورتي که مي‌توانيد واي‌فاي خود را با اعمال روش‌هايي در برابر اين افراد ايمن نگه داريد.

هک شدن اطلاعات صفحه نمایش

    هک شدن اطلاعات صفحه نمایش با استفاده از میکروفن  هک شدن اطلاعات صفحه نمایش این روزها یکی از بحث های بسیار جدی در زمینه ی فضای مجازی، بحث امنیت می باشد. هرچقدر امنیت یک فضا بیشتر باشد، کاربران بیشتری را می تواند به سمت خود جذب نماید، اما متاسفانه گویا چنین موضوعی مطرح نیست و

از کجا بفهمم گوشی من ویروسی شده؟

     ویروسی شدن گوشی های موبایل را می توان جزو خطرناک ترین مواردی دانست که این روزها کاربران را تهدید می کند. درواقع بسیاری از افراد نگرانند که گوشی هایشان ویروسی نشده باشد.  با این وجود برخی نشانه ها می توانند وضعیت گوشی شما را بررسی کرده و تشخیص دهند وضعیت گوشی ما در چه

هشدار به کاربران تلگرامی

کارشناسان امنیت اطلاعات، بدافزار قدرتمند جدیدی به نام " HeroRat" را کشف کرده‌اند که به سرقت فهرست پیام‌ها و مخاطبان و ضبط صدا و تصویر صفحه نمایش از طریق برنامه پیام رسان تلگرام می‌پردازد.

چرا گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطرند

محققان نقص‌های امنیتی را در پردازنده‌های کامپیوتری که توسط سه طراح بزرگ تراشه‌های جهانی یعنی اینتل، AMD و ARM تولید شده، شناسایی کرده‌اند و این یعنی تقریبا هر گوشی‌ هوشمند و رایانه‌ در جهان می‌تواند با داشتن اطلاعات حساس از جمله رمز عبور، سرقت شود.

چرا نباید ایمیل‌های قدیمی را سر به نیست کنیم

اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که سال‌هاست از برخی از ای‌میل و پست‌های الکترونیکی استفاده نمی‌کنند، باید بدانید طبق نظر کارشناسان امنیت سایبری نباید آن‌ها را برای همیشه از بین ببرید.     

شبکه‌های تبلیغاتی و ناشران هدف حمله بدافزار قرار گرفتند

مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) نسبت به حملات بدافزاری به شبکه های تبلیغاتی و ناشران هشدار داد.