ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » گوگل فوتوز به دلایل امنیتی به حالت تعلیق درآمده است.
گوگل فوتوز به دلایل امنیتی به حالت تعلیق درآمده است.

 

گوگل فوتوز به دلایل امنیتی به حالت تعلیق درآمده است.

 
گوگل فوتوز به دلایل امنیتی به حالت تعلیق درآمده است
گوگل اعلام کرده است که اپلیکیشن گوگل فوتوز (Google Photos) بر روی سیستم عامل اندروید را تحت تاثیر یک آسیب پذیری امنیتی به حالت تعلیق درآورده است.
 
 
با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی، بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری در گوشه و کنار جهان به کشف آسیب پذیری و ضعف‌های امنیتی می‌پردازند تا علاوه بر هشدار و آگاهی دادن به کاربران، شرکت‌های توسعه دهنده اپلیکیشن های موردنظر را نیز وادار کنند تا با انتشار به‌روزرسانی های جدید، به برطرف کردن مشکلات امنیتی مربوطه اقدام کنند.

حالا به تازگی گوگل اعلام کرده است که تحت تأثیر نگرانی‌های امنیتی، نرم افزار گوگل فوتوز (google photos) بر روی سیستم عامل اندروید را به طور موقت تعطیل کرده و از کار انداخته است تا هکرها و مجرمان سایبری نتوانند با بهره‌گیری از حفره‌های امنیتی و باگ های موجود در آن، به حریم خصوصی کاربران و اطلاعات شخصی آنها نفوذ و دسترسی پیدا کنند.

در این گزارش نام سیستم عامل مخصوص تلویزیون‌های هوشمند یعنی اندروید تی وی نیز به طور اختصاصی آمده است تا کاربران این دستگاه‌ها از وجود چنین آسیب پذیری امنیتی آگاه و مطلع باشند و تا اطلاع ثانوی از به اشتراک گذاشتن عکس‌ها، تصاویر و فایل‌های شخصی خود در تلویزیون هوشمند اندرویدی خود و با بهره‌گیری از نرم افزار گوگل فوتوز امتناع ورزند.

بر اساس گزارشی که در وب سایت the verge آمده است ، گوگل ضمن عذرخواهی و اشاره به آسیب پذیری‌های امنیتی موجود در این اپلیکیشن، از تمامی کاربرانی که از تلویزیون‌های اندرویدی و به طور کلی از گوگل فوتوز استفاده می‌کنند، درخواست کرده است که در صورت بروز هرگونه خلل و سرقت اطلاعات شخصی، این شرکت را از نفوذ احتمالی هکرها و مجرمان سایبری مطلع کنند.

به همین ترتیب تا اطلاع ثانوی، کاربران محصولات مبتنی بر سیستم عامل اندروید به خصوص تلویزیون‌های هوشمند اندرویدی قادر نخواهند بود با استفاده از گوگل فوتوز به انتشار، مشاهده و اشتراک گذاری، تصاویر و ویدئوهای شخصی خود بپردازند چراکه گوگل به عنوان شرکت توسعه دهنده سیستم عامل اندروید، خود اعلام کرده است که اپلیکیشن مربوطه را به حالت تعلیق درآورده است.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 16-12-1397, 07:01   بازدیدها : 125   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .