ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » هک شدن اطلاعات 15 میلیون کاربر 500pix
هک شدن اطلاعات 15 میلیون کاربر 500pix

 

 هک شدن اطلاعات 15 میلیون کاربر 500pix

 

 

هک شدن اطلاعات 15 میلیون کاربر 500pix
اطلاعات نزدیک به 15 میلیون کاربر این وب سایت تابستان گذشته توسط هکرها به سرقت رفته است. رخدادی که کسی متوجه آن نشده بود.
 
500pix طی اطلاعیه ای که اواخر دیروز در وبلاگ و شبکه های مجازی این شرکت منتشر شد، از هک شدن سیستم های خود در اواسط تیرماه خبر داد.
 
آن طور که 500pix می گوید، سیستم های این شرکت ژوییه سال میلادی گذشته هک شدند اما متخصصان امنیتی تا یکشنبه متوجه این حادثه نشده بودند. در جریان این رخنه به دیتابیس 500pix ، آدرس ایمیل کاربران و کدهَش Hash Code پسوردهای آنها به سرقت رفته است. به علاوه اگر کاربران به هنگام ثبت نام اطلاعات شخصی بیشتری مثل تاریخ تولد، محل اقامت و جنسیت خود را هم وارد کرده باشند، این اطلاعات هم در زمره اطلاعات مسروقه شمرده می شوند.
 
500pix در اطلاعیه خود تاکید کرد که اطلاعات تقریبا تمامی کاربرانی که تا پیش از پنجم ژوییه عضو این وب سایت بوده اند احتمالا تحت تاثیر قرار گرفته است با این وجود و براساس تحقیقات کنونی هیچ مدرکی دال بر سواستفاده یا دسترسی غیر مجاز به اکانت و شماره حساب کاربران وجود ندارد.
 
هک شدن پایگاه داده 500pix ظاهرا به فاصله دو هفته پس از آن رخ داد که این شرکت تصمیم خود را برای تغییر سیاست های اشتراک گذاری تصاویر روی وب سایتش اعلام کرد.
 
500pix در آن زمان گفته بود که در مسیر تمرکز روی تجارت فروش تصاویر تحت لیسانس دیگر نمی خواهد به کاربران خود اجازه دهد تا تصاویر خود را به صورت آزادانه و رایگان با دیگران به اشتراک بگذارند. در نتیجه این تصمیم امکان بارگذاری و دانلود تصاویر بدون مشخص شدن وضعیت مالکیت تصاویر از روی این وب سایت برداشته شد.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 25-11-1397, 09:16   بازدیدها : 86   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .