ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » فاش شدن اطلاعات ۲.۲ میلیارد حساب کاربری

فاش شدن اطلاعات ۲.۲ میلیارد حساب کاربری


فاش شدن اطلاعات ۲.۲ میلیارد حساب کاربری

 

 

فاش شدن اطلاعات ۲.۲ میلیارد حساب کاربری
 
چند هفته پیش ۷۷۳ میلیون آدرس ایمیل و ۲۱ میلیون رمز عبور فاش شد. این افشاگری در فضای اینترنت را «مجموعه‌ی #۱» نام گذاری کردند. اما حالا به نظر می‌رسد که مجموعه‌های شماره‌ی ۲ تا ۵ هم در وبسایت‌های دانلود تورنت در دسترس قرار گرفته‌اند که دارای حجم ۸۴۵ گیگابایتی از اطلاعات دزدیده شده هستند و بیش از ۲.۲ میلیارد نام کاربری و رمز عبور یکتا را شامل می‌شوند.
 
بنابر گزارشی که Wired منتشر کرده مجموعه‌های ۲ تا ۵ هر کدام دو برابر اطلاعات منتشر شده در مجموعه‌ی شماره‌ی یک را شامل می‌شوند. محققین امنیتی بعد از بررسی این فایل‌ها و حذف اطلاعات تکراری به این نتیجه رسیدند که حدود ۲.۲ میلیارد نام کاربری و رمز عبور در مجموعه‌های جدید فاش شده وجود دارد.
 
متاسفانه این مجموعه داده‌ها در بازار سیاه دست به دست می‌شوند و از طریق وبسایت‌های تورنت بیش از ۱۰۰۰ بار دانلود شده‌اند. لازم به ذکر است که بیشتر اطلاعات مربوط به ایمیل‌های سرویس Yahoo و حساب‌های کاربری دراپ باکس و لیندکدین است.
 
همیشه سعی کنید از تایید هویت دو مرحله‌ای بهره ببرید و برای هر حساب کاربری از رمز عبور متفاوتی استفاده کنید. استفاده از نرم افزار‌های مدیریت رمز عبور یکی دیگر از توصیه‌های متخصصین امنیت سایبری محسوب می‌شود.
 
 
 


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : drweb  در تاریخ : 14-11-1397, 08:08   بازدیدها : 32   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .