ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

پیام‌رسان‌ها در صدرِ حملات سایبری

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، بسیاری از حملات فیشینگ در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی که در سال‌های اخیر از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌اند، رخ داده و یافت می‌شوند.

استفاده از یک حمله برای از بین بردن تلفن‌های اندرویدی

گوشی‌های هوشمند آسیب‌پذیر را می‌توان با فریب دادن کاربران به بازدید از یک وب سایت میزبانی یک برنامه مخرب مخرب مورد هدف قرار داد و یک بهره‌برداری موفق موجب می‌شود کدهای مخرب در دستگاه‌ اجرا شوند.

۷۰۰ هزار اپلیکیشن آلوده توسط گوگل پلی کنار گذاشته شد

    این روزها که بازار بدافزارهای مخرب و حملات سایبری، هک و سرقت اطلاعات کاربران از طریق لینک‌ها و اپلیکیشن‌های مخرب و آلوده به بدافزار بسیار داغ شده، خوب است بدانیم که غول تکنولوژی گوگل در سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی به منظور حفاظت از اطلاعات، حریم شخصی و خصوصی افراد و همچنین جلوگیری

ضعف امنیتی دامان رایانه‌های لنوو را گرفت

 شرکت لنوو اعلام کرده است که کاربران رایانه‌های لنوو هرچه زودتر به دلایل امنیتی برنامه مدیریت حسگر اثرانگشت خود را به‌روزرسانی کنند.

بسترهای مبادلات پولی امن‌تر می‌شود

 ​با ابلاغ بخشنامه‌ای از سوی بانك مركزی؛گروه اقتصاد: به منظور ارتقای سطح امنیت مبادلات کارتی مردم و پیشگیری از سوء‌استفاده احتمالی از اطلاعات حساس کارت در مبادلات الکترونیکی بدون حضور کارت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طی بخشنامه‌ای از نیمه بهمن سال جاری، انجام تمام تراکنش‌های مالی را، به

اسکایپ به سیستم رمزنگاری پیشرفته مجهز شد

   مایکروسافت اعلام کرده است که پبام رسان اسکایپ را به منظور افزایش امنیت سایبری و حفظ حریم شخصی کاربرانش، به فناوری رمزنگاری پیشرفته مجهز کرده است.  

انتشار یک ویروس در پوشش فیلترشکن

  مطالب انعکاس‌یافته در رسانه‌ها و مشاهدات در فضای سایبری کشور حاکی از آن است که بدافزاری در پوشش فیلترشکن با سوءاستفاده از ناآگاهی کاربران اندرویدی در حال انتشار است.

امکان هک دستگاه‌های پردازنده اینتل

پردازنده‌های شرکت اینتل، ای.ام.دی و کوالکام دارای آسیب‌پذیری‌هایی هستند که امکان دسترسی به سامانه و افشای اطلاعات حساس را برای هکرها فراهم می‌کند.

حساب کاربری مدیری شرکت امنیتی هک شد

  شايد «جان مک آفي» مؤسس شرکت مک آفي و آنتي ويروس تجاري به همين نام يک متخصص امنيتي باشد اما هکرها ثابت کرده اند که در فضاي مجازي هيچ کس نفوذناپذير نيست.

مسدود شدن برنامه‌های مخرب توسط مرورگر کروم

  گوگل می گوید حدود دو سوم کاربران مرورگر کروم در ویندوز برنامه‌های ثالثی را بر روی این مرورگر نصب می کنند که این امر باعث اختلال در کار مرورگر یادشده می شود.