آموزش طراحی سایت ابعاد حمله هکری بی سابقه علیه توییتر

ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » ابعاد حمله هکری بی سابقه علیه توییتر
ابعاد حمله هکری بی سابقه علیه توییتر

 

 ابعاد حمله هکری بی سابقه علیه توییتر

 

 ابعاد حمله هکری بی سابقه علیه توییتر
حمله هکری اخیر به توییتر که حساب کاربری ۱۳۰ فرد مشهور آمریکایی اعم ازشخصیت‎های سیاسی، تجاری و فرهنگی را در این شبکه اجتماعی هدف قرار داد، حادثه‌ای بسیار بزرگ و کم سابقه برای توییتر ۱۴ ساله محسوب می‌شود.

به گزارش «نیویورک تایمز، سی ان ان و گاردین»، هک بزرگ توییتری چهارشنبه شب با انتشار توییتی از حساب کاربری افراد مشهوری مانند «باراک اوباما»، «بیل گیتس»، «ایلان ماسک»، «جو بایدن» و... با مضمون پرداخت دو هزار دلار به ازای پرداخت هر هزار دلار «بیت کوین» رخ داد که در نهایت به عایدی ۱۰۰ هزار دلاری هکر‌ها منجر شد.

هرچند توییتر پس از اطلاع از این حادثه، توییت‌های کلاهبردارانه را حذف و فعالیت حساب‌های هک شده و همه حساب‌های کاربری با تیک آبی را متوقف کرد، اما این موضوع که هکر‌ها به ابزار داخلی توییتر دسترسی داشتند و توانستند تدابیر امنیتی را دور بزنند، بسیار جنجالی شد؛ چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهد، هکر‌ها دستکم ۳۶ تا ۴۸ ساعت پیش از کلاهبرداری به کد‌های توییتر دسترسی داشتند.

نکته مهم‌تر از آن، متاثر نشدن حساب کاربری «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکاست که گمانه زنی‌ها در مورد برخورداری حساب وی از حفاظت‌های بیشتر را مطرح کرده است.

توییتر با انتشار بیانیه ای، ضمن اعلام این خبر گفت «تلاش‌ها برای بررسی احتمال به سرقت رفتن اطلاعات شخصی افراد هک شده، ادامه دارد.»

«اف بی آی» نیز اعلام کرد تحقیقات در این زمینه آغاز شده و همچنان در حال انجام است.


این بررسی‌ها در حالی آغاز شده و مراحل ابتدایی خود را طی می‌کند که ردیابی بیت کوین بسیار دشوار است.
اما آنچه که تاکنون مشخص شده، این است که حمله هکری اخیر نه کار یک کشور یا یک شبکه پیشرفته، بلکه کار گروهی از جوانان ساکن کشور‌های مختلف مانند انگلیس، اسپانیا و ... بوده از طریق داشتن اسامی غیرمعمول مانند داشتن کاراکتر @ در اسامی کاربری، باهم آشنا شدند.

هویت این افراد که در فضای توییتر و در میان کاربران این شبکه اجتماعی شناخته شده نیستند، پس از گذشت سه روز همچنان یک راز باقی مانده و تنها در مورد یکی از این افراد این اطلاع وجود دارد که وی به همراه مادرش زندگی می‌کند.

این اتفاق سبب شده تا نه تنها اعتماد به نفس امنیتی توییتر، بلکه تهمیدات امنیتی ارائه شده توسط سایر شبکه‌ها و پلتفرم‌های آنلاین نیز از هم فرو بپاشد.


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 29-04-1399, 09:22   بازدیدها : 100   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .