ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » آسیب پذیر بودن کسب وکارهای استفاده کننده از BYOD
آسیب پذیر بودن کسب وکارهای استفاده کننده از BYOD

 

 

استفاده از دستگاه های موبایل و BYOD برای انجام کارهای شرکتی می تواند داده های شرکت را در معرض خطر قرار دهد زیرا خط مشی های امنیتی لازم و کافی در محل استفاده از این دستگاه ها رعایت نمی شود.
در تحقیقات صورت گرفته در ماه می توسط Arlington Research و Acronis مشخص شد، در حالی که 60 درصد از جمعیت انگلستان از دستگاه های شخصی برای کار خود استفاده می کنند، 40 درصد از شرکت ها هیچ خط مشی امنیتی برای ممانعت کاربران از به اشتراک گذاری اطلاعات حساس یا دسترسی به اطلاعات محدود شده ندارند.
بیش از 1000 شرکت در این نظرسنجی شرکت کردند و 40 درصد از شرکت کنندگان اذعان داشتند که هیچ خط مشی امنیتی ندارند که مشخص کند کارمندان باید چگونه از دستگاه های شخصی برای کار استفاده کنند.
دنیل مدل، مدیر مهندشی فروش در Acronic گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی نحوه کار کردن افراد در حال تغییر کردن است. در حال حاضر استفاده از وسائل BYOD برای انجام کارهای شرکت و کار کردن در خارج از سازمان در حال افزایش است. این روش کار کردن بدون در نظر گرفتن خط مشی های امنیتی مناسب و کافی باعث می شود تا اطلاعات حیاتی سازمان ها در معرض خطر افشاء قرار بگیرند و دری به سوی افزایش نشت داده ها باز شود.
بنا به تحقیقات صورت گرفته از هر پنج کارمند، یک کارمند گزارش داده است که دستگاه شخصی خود را که اطلاعات حساس شرکت بر روی آن قرار داشته گم کرده است.
مدل اظهار داشت که سازمان ها باید خط مشی های امنیتی را پیاده سازی نمایند تا از اطلاعات حساس شرکت محافظت کنند و خطر از دست دادن اطلاعات به اشتراک گذارده شده با کارمندان سیار خود را کاهش دهند.
شما میتوانید با استفاده از راهکار های امنیتی دکتر وب و آنتی ویروس اندرویدی دکتر وب از کسب و کار خودتان محافظت کنید.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 3-06-1394, 10:17   بازدیدها : 2602   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .