ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » توزیع بدافزارهای گروگان گیر از طریق Click fraud
توزیع بدافزارهای گروگان گیر از طریق Click fraud

 

 

یکی از رایج ترین روش های توزیع بدافزارهای گروگان گیر توسط هکرها از طریق 'Click fraud' صورت می گیرد. 'Click fraud' به عملی گفته می شود که با کلیک کردن های متوالی بر روی تبلغیات وب، منجر به سود بیشتر افراد تبلیغات کننده می شود.
این یافته ها مطابق با تهدیدات شناسایی شده در گزارش شرکت Damballa و از تجزیه و تحلیل بدافزار RuthlessTreeMafia که توسط بات نت Asprox منتشر شده بدست آمده است.
هنگامی که این بات نت از طریق یک دستگاه تست آلوده در شرکتDamballa تحت کنترل بود مشاهده شد که بدافزار RuthlessTreeMafia برای تهدیداتی استفاده می شود که منجر به نصب تروجان های Rerdom و Rovnix می شود. هم چنین این دستگاه تست به بدافزار گروگان گیر CryptoWall آلوده شده بود. این زنجیره ادامه داشت تا بدافزارهای بیشتری بر روی دستگاه نصب شود و کاربر را با مشکل مواجه کند و از طرفی سود زیادی را عاید مهاجم اصلی نماید.
تغییر ماهیت این حملات تاکیدی بر میزان اهمیت تجهیز شدن سازمان ها با راهکارهای تشخیص پیشرفته برای مقابله با تهدیدات سرقت اطلاعات است. از آنجایی که آلودگی ها به سرعت در شبکه منتشر می شوند، گروه های امنیتی باید معیارهای پیشگیرانه برای مقابله با تهدیدات را در نظر بگیرند.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 3-06-1394, 10:14   بازدیدها : 2232   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .