ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » شناسایی آسیب پذیری تازه در لینوکس توسط دکتر وب

شناسایی آسیب پذیری تازه در لینوکس توسط دکتر وب

 

شناسایی آسیب پذیری تازه در لینوکس توسط دکتر وب

 

کشف و شناسایی آسیب پذیری تازه در لینوکس توسط کارشناسان امنیت شرکت دکتر وب. محققان و کارشناسان امنیت  شرکت دکتر وب از شناسایی آسیب پذیری تازه‌ای در سیستم عامل لینوکس خبر می‌دهند که به هکرها امکان می‌دهد از راه دور به این سیستم عامل نفوذ کنند.
 
به گزارش سایت رسمی شرکت دکتر وب و به نقل از سایت وی تری ، مهاجمان سایبری از این طریق می توانند زمینه نفوذ به درون سیستم عامل لینوکس را فراهم و داده های کاربران در این سیستم عامل متن باز را سرقت کنند. بررسی های کارشناسان امنیتی نشان می دهد علاقه هکرها به نفوذ به سیستم عامل های متن باز و نسخه های مختلف لینوکس روز به روز در حال افزایش است، زیرا کاربران این سیستم عامل ها نیز در حال بیشتر شدن است.
 
تروجان مورد استفاده در این حمله جدید به لینوکس Linux.BackDoor.Hook.1 نام دارد و قبل از هر چیز library libz را هدف قرار می دهد که برای فشرده سازی و باز کردن مجدد برنامه های لینوکس به کار می رود. از این تروجان می توان برای اجرای دستورات مخرب، بارگذاری ناخواسته فایل بر روی رایانه، اجرای برنامه ها بدون اطلاع کاربر و ارتباط با سرورهای دیگر از راه دور استفاده کرد. هنوز اطلاعاتی در مورد آسیب های وارده به رایانه ها در اثر طراحی این تروجان در دست نیست.


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : drweb  در تاریخ : 7-09-1396, 11:06   بازدیدها : 342   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .