ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » نصب مخفیانه برنامه های جاسوسی توسط گوگل
نصب مخفیانه برنامه های جاسوسی توسط گوگل

 

 

با توجه به یافته های Ofer Zelig، شرکت گوگل از طریق مرورگرهای کروم کاربران بدون اطلاع آن ها جاسوسی می کند. نرم افزار جاسوسی که به طور پیش فرض در مرورگر کروم فعال شده است می تواند مکالمات کاربر را ضبط کند و برای سرورهای گوگل در سراسر دنیا ارسال نماید.
Ofer Zelig زمانی این مساله را دریافت که یک LED بر روی رایانه او که به دوربین متصل بود شروع به چشمک زدن کرد و درنتیجه او تحقیقات خود را شروع کرد. او دریافت این کد به گونه ای طراحی شده است که زمان گفتن'OK, Google' توسط کاربر را تشخیص داده و از آن به بعد مرورگر شروع به گوش دادن صحبت های کاربر می کند و از این طریق پاسخ های مناسب از طریق جستجوی صدا را مانند ویژگی جستجوی صوتیAndroid's Google  ارائه می کند.
اگرچه این امر ممکن است برای کاربران مفید باشد اما گروه های حریم خصوصی مدعی هستند که این نرم افزار بدون اجازه کاربر فعال می شود.
طرفداران کدهای منبع باز از این کار گوگل ناراضی هستند که این ویژگی شنود را با متغیر Chromium منبع باز یکپارچه کرده است.
شرکت گوگل اعلام کرد: زمانی که ما ماژول hotword را دانلود می کنیم آن را فعال نمی کنیم مگر آن که کاربر استفاده از hotword را انتخاب نماید. هم چنین این شرکت مسئولیت نصب متغیر Chromium را انکار کرد و اعلام کرد که Chromium محصول گوگل نیست.
توصیه می شود برای مقابله با این استراتژی گوگل، کاربران کروم میکروفون و دوربین دستگاه را غیرفعال نمایند.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 3-06-1394, 10:11   بازدیدها : 2622   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .