ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » مکانیزم جدید AMSI در ویندوز 10
مکانیزم جدید AMSI در ویندوز 10

مکانیزم جدید AMSI در ویندوز 10

ویندوز 10 دارای مکانیزم جدیدی است که به توسعه دهندگان نرم افزار اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی خود را با برنامه های ضد بدافزاری که بر روی رایانه کاربر است ترکیب نمایند.
هدف از این واسط اسکن ضد بدافزاری (AMSI) آن است که به برنامه های کاربردی اجازه دهد تا محتوی را برای محصولات آنتی ویروس نصب شده بر روی دستگاه ارسال نمایند تا در خصوص وجود بدافزار بررسی شوند.
با توجه به گزارش مایکروسافت، این واسط می تواند به طور خاص هنگام تعامل با محتوی اسکریپتی بسیار سودمند باشد زیرا اسکریپت های مخرب از روش هایی استفاده می کنند که می توانند به راحتی نرم افزار آنتی ویروس را دور زنند. از طرف دیگر اسکریپت ها در حافظه برنامه های کاربردی اجرا می شوند و در نتیجه فایلی بر روی دیسک ایجاد نمی کنند که بتوان با برنامه آنتی ویروس آن را اسکن کرد.
اسکریپت ها تنها محتوایی نیستند که می تواند با این ویژگی جدید اسکن شود. برنامه های کاربردی ارتباطی می توانند با این ویژگی پیام های فوری را قبل از نمایش به کاربر به منظور تشخیص ویروس یا بدافزار اسکن نمایند و هم چنین بازی ها می توانند پلاگین ها را پیش از نصب اسکن کنند.
Catalin Cosoi، مدیر استراتژیک آنتی ویروس بیت دیفندر اظهار داشت که مطمئن نیستم که این ویژگی بتوانند در سال های آتی تاثیر قابل توجهی داشته باشد زیرا به منظور تاثیر این ویژگی باید توسعه دهندگان برنامه ها و تولیدکنندگان آنتی ویروس هر دو تصمیم بگیرند که از این ویژگی استفاده نمایند. باید دید چه تعداد از این تولیدکنندگان قصد دارند از ویژگی جدید ویندوز 10 بهره بگیرند.
آنتی ویروس DrWeb در جدید ترین آپدیت خود از این ویژگی ویندوز 10 پشتیبانی میکند.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 27-03-1394, 11:37   بازدیدها : 2685   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .