ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » اعلام خبر - تروجان خطرناک تلگرامی

اعلام خبر - تروجان خطرناک تلگرامی

اعلام خبر - تروجان خطرناک تلگرامی


 

 

متخصصان کمپانی روسی دکتر وب، بدافزار جدیدی مخصوص پلتفورم اندروید را شناسایی کرده اند که از طریق پروتکل های تلگرام به سرقت اطلاعات محرمانه کاربران تلفن های هوشمند می پردازد، این بدافزار از طریق همین پروتکل مدیریت تلفن هوشمند را در اختیار هکرها قرار می دهد.

این تروجان جدید که نامش Android.Spy.377.origin می باشد، در واقع یک ابراز کنترل کننده از راه دور(RAT) می باشد که در پوشش یک نرم افزار بی ضرر منتشر شده و در پی آسیب رساندن به کاربران ایرانی می باشد. این تروجان جدید و بسیار خطرناک تحت عناوین "اینستا پلاس" و "پروفایل چکر" بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها نصب می شوند.

این تروجان خطرناک پس از نصب شدن بر روی تلفن های هوشمند و تبلت ها، از صاحبان تلفن های هوشمند می خواهد که مشخصات تلگرامی خود را وارد کند تا بتوانند از طریق این برنامه تعداد بازدیدکنندگان خود را و میزان علاقمندی خود در میان بازدیدکنندگانش ببیند.

روند کاری هم به این صورت می باشد که فرمی توسط این تروجان برای ورود اطلاعات کاربران نمایش داده می شود که کاربر پس از ورود اطلاعات تلگرامی خود اطلاعاتی از طرف تروچان بصورت غیر واقعی نمایش می دهد که مثلا کابران دنبال کننده این حساب کاربری می باشد.

این اطلاعات غیر واقعی شماره های رندمی است که این تروجان خودش تولید می کند و واقعی نمی باشد، این ویژگی برای رفع سوء ظن از برنامه های مخرب و ایجاد این تصور که این برنامه خطرناک نیست طراحی شده است.

پس از دزدی اطلاعات توسط این تروجان، آیکون نرم افزاری که توسط این باج افزار تولید شده است پاک می شود.

آنتی ویروس دکتر وب دارای ابزاریست برای تلگرام; آنتی ویروس تلگرامی دکتر وب که میتوانید از اینجا مشاهده کنید.گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : drweb  در تاریخ : 29-03-1396, 13:44   بازدیدها : 486   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .