ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » از بارگذاری تصاویر شخصی در شبکه های اجتماعی خودداری کنید

از بارگذاری تصاویر شخصی در شبکه های اجتماعی خودداری کنید

از بارگذاری تصاویر شخصی در شبکه های اجتماعی خودداری کنید

  رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در خصوص عدم بارگذاری تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد و گفت: ممکن است افراد بزهکار از تصاویر سوء استفاده نموده و حریم خصوصی شما را دچار خدشه نمایند.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد مصطفی نوروزی درمصاحبه با برنامه راديويي ايستگاه جواني گفت: اخیراً پرونده‌هایی با عناوین هتک حیثیت‌، انتشار تصاویر خصوصی و اخاذی در مراجع قضایی و انتظامی مفتوح بوده که در فرایند شناسایی و دستگیری مشخص می‌شود که در اکثر موارد بزه دیدگان خود اقدام به درج تصاویر در شبکه‌های اجتماعی می‌نمایند و متهمین با انگیزه‌های متفاوتی به اکانت ایشان دسترسی پیدا کرده و اقدام به کلاهبرداری یا انتشار تصاویر نموده‌اند، در این راستا از عموم افراد تقاضا داریم از این امر خودداری نمایند.

وی به شهروندان هشدار داد: در صورتی که گوشی یا سیم کارت اشخاص مورد سرقت قرار می‌گیرد بلافاصله بعد از غیر فعال سازی نسبت به اخذ سیم کارت جدید اقدام ، سپس به اکانت خود در شبکه‌های اجتماعی ورود کرده و نسبت به تغییر رمز ورود و پاک کردن تصاویر شخصی اقدام نمایند.

سرگرد نوروزي در پایان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.irبخش گزارشات مردمی به کارشناسان ما اعلام نمایند.
البته میتوان با کمک برخی اپلیکیشن ها مانند برخی ابزار های امنیتی آنتی ویروس دکتر وب برای اندروید هنگام دزدیده شدن گوشی همراه خود از سو استفاده ها جلوگیری کرد.
 


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : mrpr  در تاریخ : 29-09-1395, 13:10   بازدیدها : 1027   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .