ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » قانون حراست از حریم خصوصی در فضای مجازی تدوین می‌شود
قانون حراست از حریم خصوصی در فضای مجازی تدوین می‌شود

قانون حراست از حریم خصوصی در فضای مجازی تدوین می‌شود

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح حراست از حریم خصوصی در فضای مجازی و بررسی اصلاح قانون تجارت الکترونیکی خبر داد.
کاظم جلالی در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری و کسب و کار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران گفت: طرحی در زمینه حراست و حفاظت از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی در حال تدوین است که به زودی در مجلس به تصویب خواهد رسید. این طرح با هدف ساماندهی رعایت حریم خصوصی در فضای مجازی در دستور کار قرار دارد.
وی گفت: براین اساس عدم ورود قانون در زمینه حراست از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی، آن را با مشکلات متعددی مواجه کرده که مرکز پژوهش‌ها سعی می‌کند با تدوین طرح مذکور، چاره‌ای برای آن بیندیشد.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه ما جزء معدود کشورهایی هستیم که قانون تجارت الکترونیک داریم، ادامه داد: تصویب قانون تجارت الکترونیکی مربوط به سال ۱۳۸۲ است که قطعا تغییر و تحولات موجود آن را نیازمند بازنگری و اصلاح می‌کند.
جلالی از رویه اشترک‌گذاری اطلاعات به عنوان یک چالش یاد کرد و گفت: دولت باید به راه‌اندازی درگاه واحدی که براساس ضوابط واحد و شفافی شکل گرفته و می‌تواند موجب جذب سرمایه‌گذار در حوزه ICT شود، توجه جدی کند.
وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ موبایل در کشورمان ۹۶ درصد است، اظهار کرد: پهنای باند بین‌الملل کشور ۳۰۷Gbps، اتصال اینترنت در ۱۸ هزار روستا، اتصال ۸۰ درصد خانوارها به شبکه تا پایان برنامه ششم توسعه، سهم ۳۵۰ میلیارد یورویی ICT از اقتصاد جهان، اختصاص ۷ بند از سیاست‌های کلان برنامه ششم توسعه به فناوری اطلاعات ابلاغی مقام معظم رهبری، نشان از جایگاه بلند این حوزه و ظرفیت‌های موجود در آن دارد.
جلالی اضافه کرد: اختصاص ۱۰ بند برنامه ششم توسعه به فناوری اطلاعات و ۷ بند مربوط به دولت الکترونیک در همین راستا انجام شده است.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد برنامه کاربردی در دنیا دانلود شده است، ادامه داد: یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل در سال ۲۰۱۳ در جهان در حوزه اپلیکیشن ایجاد شده است و ۱۰ میلیارد یورو در سال درآمد اروپا از این محل برآورد می‌شود.


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 3-05-1395, 13:17   بازدیدها : 1240   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .