ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » کلاهبرداری به معنای واقعی کلمه

کلاهبرداری به معنای واقعی کلمه


کلاهبرداری به معنای واقعی کلمه

 

همه می دانند که میتوان آدرس یک وبسایت را با حروف بزرگ یا کوچک در آدرس بار تایپ کرد و وارد شد, اهمیتی ندارد که شما آدرس سایت دکتر وب را Drweb.com یا drweb.com و یا DrWeb.com وارد کنید, در هر صورت نتیجه یک وبسایت را به نمایش خواهد گذاشت. اما مجرمان سایبری حتی در این موضوع بسیار ساده نیز نفوذپذیری ای پیدا کرده اند.
 
حقیقت این است که ما به دیدن نام کمپانی ها و محصولات مختلف با حروف بزرگ ( Dr.Web , Google ) و آدرس وبسایت ها با حروف کوچک ( google , drweb ) عادت کرده ایم. نکته مهمی که لازم به ذکر میباشد این است که فونت ها تنها حروف بزرگ و کوچک را دارا نیستند, بلکه همچنین می توان حروف بزرگ را با اندازه ای برابر با حروف کوچک نوشت.
 
''مجرمان سایبری قادر به ثبت دامنه ای خواهند بود که حرف اول ''g'' را با حرف بزرگ ولی در سایز حروف کوچک جایگزین نمایند. آنها به راحتی می توانند به جای آدرس وبسایت google.com دامنه ɢoogle. com را ثبت کنند, بله درست است این عمل هیچ یک از قوانین ثبت دامنه را نقض نمی کند. مجرمان سایبری نیز از این نفوذپذیری استفاده می کنند.
به گفته محققین, مجرمان از دامنه secret.ɢoogle.com استفاده می کرده تا پیغام هایی مانند "برای رای دادن به دونالد ترامپ تماس بگیرید" را به بازدیدکننده ها برسانند.''
http://www.securitylab.ru/news/484517.php
 
 
 

پیشنهادات دکتر وب

 
اسکن آدرس وبسایت ها یک امر ضروریست اما کافی نیست, بلکه باید به نحوه نوشتار حروف نیز توجه داشت که آیا واقعا آنطور که باید ثبت شده اند یا خیر.
 
  • بر روی لینک ها کلیک نکنید, آنها را بصورت دستی در آدرس بار وارد کنید. راحت نیست, اما موثر است. در نگاه اول تفاوت بین drweb.com و ᴅrweb.com قابل رویت نیست.
  • از Dr.Web Parental Control بهره ببرید, توانایی بالایی در شناسایی وبسایت های جعلی داراست.
  • اگر Dr.Web Parental Control یک سایت را مخرب نامید و مسدود کرد, برای نادیده گرفتن آن هشدار عجله نکنید. ابتدا حروف آدرس مورد نظر را به دقت بررسی کنید.
 
Defend What You Create
 
پروژه : DrWeb The Anti-Virus Times


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب

توسط : mrpr  در تاریخ : 21-10-1395, 12:27   بازدیدها : 732   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .