ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » معرفی آنتی ویروس نورتون - Norton
معرفی آنتی ویروس نورتون - Norton

معرفی آنتی ویروس نورتون -  Norton

 
ضدویروس نورتون (به انگلیسی: Norton AntiVirus) نرم‌افزاری است که توسط شرکت سیمانتک برای پیشگیری از ورود بدافزارها به رایانه‌ها و پاکسازی آنها ارائه شده‌است. این ضدویروس با استفاده از پایگاه داده‌های خود و تحلیل اکتشافی، ویروس‌ها را شناسایی می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به مسدود کننده هرزنامه‌های ایمیلی و حفاظت در برابر فیشینگ اشاره کرد. ضدویروس نورتون بر روی سیستم‌عامل‌های ویندوز و مکینتاش اجرا می‌شود و نسخه‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ آن (برخلاف نسخه ۲۰۱۰ آن که بصورت معمولی بر روی ویندوز ۷ اجرا می‌شود) فقط با استفاده از یک بسته به‌روزرسانی بر روی ویندوز ۷ قابل اجرا هستند.
 
 
در آگوست ۱۹۹۹ سیمانتک شرکت رایانه‌ای پیتر نورتون را از پیتر نورتون خریداری کرد. نورتون و شرکتش ابزار و برنامه‌های متعددی را برای سیستم‌عامل داس ارائه کرده بودند از جمله یک برنامه ضدویروس. سیمانتک توسعه تکنولوژی خریداری شده را ادامه داد و این تکنولوژی تحت نام «نورتون» و در کنارعنوان «محصولی از سیمانتک» به بازار عرضه گردید. با توجه به فروش ۳٫۶میلیون نسخه جعلی از محصولات نورتون در بازار محصولات امنیتی، سیمانتک از نسخه ۲۰۰۴ ضدویروس نورتون به بعد، شیوه «فعال سازی محصول» را برای فروش این محصولات معرفی کرد.
 
ضدویروس نورتون نسخه ۱۱ برای مک اواس ۱۰٫۵ (لئوپارد) ارائه شد و قابلیت شناسایی بدافزارهای قابل اجرا بر روی سیستم‌عامل‌های مکینتاش و ویندوز را با استفاده از یک ماشین مجازی دارد. دیگر ویژگی آن اسکنر آسیب پذیری است که مانعی برای حملات هکرهایی است که از کدها و نرم‌افزارهای اکسپلویت برای تسلط بر سیستم استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار همچنین قابلیت اسکن درون فایل‌های فشرده شده و آرشیوی را دارد.
 

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 8-04-1395, 18:09   بازدیدها : 2152   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .